طرح توجیهی احداث باغ عناب

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

 

طرح توجیهی احداث باغ عناب

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

طرح توجیهی احداث باغ عناب

 

◉ طرح توجیهی احداث باغ عناب

عناب به عنوان یک گیاه دارویی و با خواص غذایی بالا به صورت تازه و خشک مصرف می شود. عناب دارای لعاب فراوان و حدود ۵% مواد پروتئینی و ۴% مواد قندی و مقدار زیادی ویتامین c و املاح میباشد در هسته عناب آلکالوئید وجود ندارد . روغن آن دارای اولئیک اسید و لینولئیک اسید ، پالمتیک اسید و فیتوسترول است . در هر ۱۰۰ گرم قسمت قابل خوردن خام میوه عناب در حدود ۶۹ میلی گرم ویتامین c وجود دارد .

عصاره آبی چوب آن دارای یک ماده متبلور به نام اسید زیزیفیک ویک تانن بنام اسید زیزیفوتانیک است . این تانن در میوه عناب نیز مشخص شده است . عناب دارای مقدار زیادی موسیلاژ ، اسید مالیک و اسید سیتریک می باشد . عناب خون را تصفیه می کند و مولد خون صالح است یعنی از داروهای خون ساز می باشد .

التهاب ، تشنگی ، حدت خون ، درد کلیه ، کبد و مثانه را تسکین می دهد . مالیدن آن به تنهایی یا با هسته آن التهاب و ورم گرم چشم را تسکین می دهد . آشامیدن آب خیس کرده آن یا دم کرده آن مخلوط با عرق کاسنی یا سکنجبین برای تسحین حدت صفرا و خون مفید است . مقدار خوراک میوه عناب تا پنجاه عدد است . بعضی از درختان عناب که تا ۸ متر قد می کشند برای بدست آوردن چوب قشنگی که دارند می توان پرورش داد.

این درختان را معمولا در دره ها، نزدیک به هم می نشانند . نزدیکی درختان به یکدیگر موجب می شود که به جای شاخ و برگ فراوان و میوه دهی، فقط مانند درختان تبریزی قد بکشند . این درختان در چنین وضعی دارای تنه ای صاف ، راست و بدون گره خواهند بود در نتیجه چوب مرغوبی حاصل می شود.

◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

◉ موضوع طرح : طرح توجیهی احداث باغ عناب 

◉ تعداد صفحات : 18طرح توجیهی احداث باغ عناب

◉ حجم فایل :  268 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 19

◉ تهیه شده در سال : 1398

◉ قیمت :  25000 تومان

 

خرید

32 بازدید