طرح توجیهی بسته بندی حبوبات

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

 

طرح توجیهی بسته بندی حبوبات

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

طرح توجیهی بسته بندی حبوبات

 

◉ طرح توجیهی بسته بندی حبوبات

 بُنشن یا حبوبات شامل انواع دانه‌های خوراکی مانند لوبیا، عدس، ماش، نخود، لپه و غیره میباشد. حبوبات دارای مقدار زیادی پروتین، کربوهیدرات، مواد معدنی مانند : آهن، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و ویتامین آ میباشند. این مواد غذایی کم چرب خواص بسیار زیادی دارند که برای بدن بسیار مفید میباشد. مدت‌ هاست که افراد گیاه‌خوار حبوبات را منبع پروتئین خود می‌دانند و از این مواد غذایی فوق‌العاده مفید برای تأمین نیازهای خود استفاده میکنند.
با این حال همه می‌دانیم که حبوبات از نظر برخی از اسیدهای آمینه کمبود دارد و پروتئین‌ های آن نیز کامل نیست. برای همین است که حبوبات را اغلب با مواد غذایی دیگر مثل غلات و مواد غذایی چرب مصرف میکنند تا کمبود اسیدهای آمینه آن جبران شود. البته لزومی ندارد همه‌ی این مواد غذایی متنوع را یک جا و در یک غذای مصرف کرد. حبوبات همچنین سرشار از موادی به نام فیتونوترینت‌ها هستند که با بیماری‌های مختلف مقابله میکنند. حبوبات منبع خوب فولات یا همان ویتامین B9 محسوب میشود که در مادران باردار باعث رشد خوب جنین میشود. شاخص گلیسمی این مواد غذایی پایین بوده و برای افراد دیابتی مفید میباشد. برای پخت حبوبات لازم است که آن‌ها را در مقدار زیادی آب سرد بریزید و روی گازقرار دهید. نمک اضافه نکنید زیرا این کار باعث می‌شود که حبوبات سفت شده و زمان پخت آن طولانی‌تر شود.
بسته بندی عبارت است از هنر وعلم آماده سازی مواد غذایی برای انبار کردن و در نها یت فروش.. بسته بندی باید تا حد امکان ساده و ارزان باشد ضمن اینکه اهداف اولیه بسته بندی یعنی خاصیت حفاظتی و جذابیت رانیز باید دارا باشد. با عنایت به این که مواد بسته بندی توسط ماشین های مختلف انجام میشوند بنابراین خواص دیگری نیز باید داشته باشند که عبارتند از : نرمش، قابلیت پذیرش چاپ، قابلیت استفاده در ماشین های لفاف، قابلیت دوخته شدن در حرارت، شکل پذیری به کمک باد یا خلا و یا فن آوری های حرارتی. خواص مطلوب دیگری که به ویژه از دیدگاه صنایع غذایی مهم هستند عبارتند از : شفا فیت، نفوذپذیری یا غیر نفوذپذیری محصول نسبت به بخار اب وگازهای دی اکسید کربن، اكسيژن و نیتروژن.
◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح : طرح توجیهی بسته بندی حبوبات 

◉ تعداد صفحات : 18طرح توجیهی بسته بندی حبوبات

◉ حجم فایل : 108 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 39

◉ تهیه شده در سال : 1397

◉ قیمت : 20000 تومان

 

خرید

36 بازدید