طرح توجیهی پرورش بوقلمون

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

 

 طرح توجیهی پرورش بوقلمون

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

طرح توجیهی پرورش بوقلمون

 

◉ طرح توجیهی پرورش بوقلمون 

◉ توضیحات طرح توجیهی :

بوقلمون ازجمله طیوری است که پرورش آن همواره موردتوجه بوده و سود مطلوبی را برای پرورش‌دهندگان بوقلمون حاصل می‌نماید. بوقلمون را برای استفاده از گوشت و تخم و پر و کود آن پرورش می‌دهند. البته هدف اصلی از پرورش بوقلمون تولید گوشت است.

در طي چند دهه گذشته توجه به بوقلمون و محصولات آن موجب گشت تا پرورش آن به صورت صنعتي در ايران و جهان آغاز و طي چند سال اخير نيز به مرز قابل قبولي برسد تا جائيکه امروزه شاهد افزايش روز افزون مصرف گوشت و ساير فرآورده هاي آن در سراسر جهان هستيم.

از آنجا که گوشت بوقلمون داراي خواص غذائي ويژه اي بوده و محدوديت مصرف خاصي نيز ندارد لذا مي تواند بعنوان جايگزين مناسبي براي گوشت قرمز علي الخصوص در بيماراني که مصرف گوشت قرمز براي آنها با محدوديت هائي همراه است، مطرح گردد.

پرورش بوقلمون کاری سودآور است بسیاری از مردم بجای استفاده از گوشت قرمز ترجیح می‌دهند از گوشت بوقلمون استفاده کنند، زیرا گوشت بوقلمون بدون پوست به‌طور طبیعی چربی كمی دارد و در هر ۱۰۰ گرم آن تنها ۱ گرم چربی موجود است.

پروتئین بالا، حداقل چربی اشباع، كمترین سطح كلسترول و فقدان چربی میان بافتی در مقایسه با گوشت قرمز از اهمیت بسیاری برخوردار است یكی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد گوشت بوقلمون نسبت به سایر گوشت‌های سفید، ویتامین A و نقش مهم تقویت سیستم ایمنی آن است كه به‌ویژه در فصل سرما، مصرف آن به كودكان و سالمندان توصیه می‌شود.

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح : طرح توجیهی پرورش بوقلمون 

طرح توجیهی پرورش بوقلمون

◉ تعداد صفحات : 28

◉ حجم فایل : 65 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 45

◉ تهیه شده در سال : 1397

◉ قیمت : 20000 تومان

 

خرید

67 بازدید