طرح توجیهی فرآوری زرشک


فرآوری زرشک

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

فرآوری زرشک

 

◉ طرح توجیهی فرآوری زرشک

طرح توجیهی فرآوری زرشک و تولید شربت، کنسانتره و مربای زرشک به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری عالی در زمینه صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی مطرح است و این با توجه به وجود مواد اولیه مناسب و مرغوب در ایران خصوصا در منطقه خراسان جنوبی ایده خوبی در سرمایه گذاری صنعتی به حساب می آید. با رشد روز افزون جمعیت افزایش میزان تولید مواد غذایی اهمیت فوق العاده اي پیدا کرده است . تکنولوژي پیشرفته مواد غذایی سبب شده است که ما بتوانیم حداکثر استفاده را از تولیدات کشاورزي به عمل آوریم و از ضایع شدن محصولات کشاورزي جلوگیري نمائیم. صنعت آبمیوه ( آبمیوه نکتار و میوه ) نیز یکی از رشته هاي صنایع غذایی است، علیرغم اینکه به تازگی در ایران معمول گردیده به عنوان یکی از روش هاي حفاظت و جلوگیري از ضایعات میوه از اهمیت ویژه اي برخوردار است.

براي اینکه بتوانیم این صنعت را با اصول صحیح و برنامه ریزی شده توسعه دهیم لازم است که قبل از هر چیز با اصول علمی و شرایط تولید آن کاملا آشنا شویم. این صنعت از لحاظ تکنیک بسیار پیشرفته و در عمل به متخصصین و کارشناسان مجرب و کارآزموده نیازمند است ، چرا که میوه جات از لحاظ عطر و طعم و رنگ بسیار حساس بوده و ارزش غذائی آنها هنگامی حفظ میشود که بتوانیم به خوبی مراحل مختلف تولید آنها را کنترل و اجراء کنیم. از نظر تولید صنعتی اولین کارخانه هاي کنسروی بین سال هاي 1850 تا 1860 در کالیفرنیای آمریکا تاسیس و در سال 1869 براي اولین بار شخصی به نام دکتر ولچ آبمیوه را در حد صنعتی در ایالت نیوجرسی آمریکا تولید نمود. البته قبل از این زمان هم از سیب، انگور و بعضی میوه جات عصاره تهیه می نموده اند لیکن روش مناسبی براي نگهداري طولانی مدت این تولید وجود نداشته و لذا دکتر ولچ براي اولین بار از اصول استریل کردن بوسیله حرارت استفاده نموده است.

◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح :طرح توجیهی فرآوری زرشک

◉ تعداد صفحات :111فرآوری زرشک

◉ حجم فایل:  815 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 39

◉ تهیه شده در سال : 

◉ قیمت :  4000 تومان

 

خرید
171 بازدید