طرح توجیهی زنبورداری (97)

زنبورداری

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

زنبورداری

 

◉ طرح توجیهی زنبورداری (97)

◉ توضیحات طرح توجیهی :

زنبورداری به معنای مراقبت و نگهداری از زنبورها برای تولید عسل، موم، ژل رویال و دیگر محصولات حاصل از پرورش زنبورعسل میگویند.

زنبورهای مزرعه‌ برای جمع آوری شهد و تغذیه از گل ها، بیرون می روند.

آن ها با خرطوم خود شهد موجود در گل ها را می مکند و در قسمت ویژه شکم خود که به آن معده  عسل می گویند ذخیره می کنند.

به خاطر بال زدن سریع زنبورها آب اضافی موجود در عسل تبخیر می شود و به حدود ۱۸ درصد می رسد. جالب است بدانید که زنبور عسل هرگز نمی خوابد و اگر شما در شب بین کندوها قدم بزنید صدای وزوز زنبورها که مشغول تبخیر آب عسل و یا دهان به دهان کردن آن می باشند می شنوید.

بعد از اینکه زنبور عسل ساکارز را تبدیل به فروکتوز و گلوکز کرد و عسل را هم غلیظ کرد آن را در خانه های شش ضلعی ذخیره می کند و با لایه ای از موم نازک که ما به آن پولک می گوییم درب استوانه را پلمپ می کند تا زمانی که یا خود زنبورها عسل را بخورند و یا زنبوردار عسل را برداشت کند.
بد نیست بدانیم که در مناطقی از کشور که رطوبت موجود در هوا بسیار بالاست و نزدیک دریا هستند زنبور نمی تواند میزان آب را به مقدار مطلوب برساند و به همین دلیل این عسل ها رقیق تر هستند اما در مناطق کوهستانی و خشک زنبور به راحتی رطوبت عسل را کنترل می کند.

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح : طرح توجیهی زنبورداری (97)

زنبورداری

◉ تعداد صفحات : 26

◉ حجم فایل:  466 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 40

◉ تهیه شده در سال : 1397

◉ قیمت :  20000 تومان

 

به خاطر درخواست شرکت سازنده این فایل برداشته شد

402 بازدید