طرح توجیهی پرورش بز سانن 140 رأسی (97)


پرورش بز سانن 140 رأسی

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

پرورش بز سانن 140 رأسی

 

◉ طرح توجیهی پرورش بز سانن 140 رأسی (97)

بز سانن یکی از نژادهای معروف بُز شیری اروپا میباشد که به خاطر برتری در خصوصیات تولیدی و تولید مثلی در بیشتر نقاط جهان افزایش یافته و علاقه مندان بسیاری به پرورش و نگهداری این نوع بز مشغول شده اند. معروف بودن این نوع بز به سبب توانایی زیاد در تولید شیر، رشد سریع، باروری، چند قلو زایی کیفیت ترکیبات شیر، فرآوری آسان و لذیذ در تهیه محصولات لبنی، رفتار آرام در پرورش و نگهداری و … میباشد. بز سانن بیشتر به تولید شیر معروف است و شاید بتوان گفت بهترین نژاد، نژاد بز شیری سانن در دنیا میباشد. دوره شیردهی بز سانن 290 تا 305 روز میباشد و اینکه روزانه بین 3 تا 8 لیتر شیر می دهد. چربی شیر این نژاد 3.6 درصد، پروتئین شیر 3.2 درصد و مواد جامد شیر 12.8 درصد میباشد. دوقلو زایی در بزهای سانن خالص موضوعی عادی میباشد.

از آنجایی که بز های سانن شیر زیادی را تولید می کنند بنابر این به مقدار زیادی پروتئین و انرژی نیاز دارند و تغذیه آنها باید به طور منظم انجام شود، همیشه همراه با غذای تازه و خوب، بطور منظم آب تازه و سالم برای آن ها فراهم کنید. هر راس بز سانن و آلپاین در روز حدود 3 کیلوگرم خوراک مصرف می کند. یکی از بهترین خوراک‌ هایی که بز سانن به آن واکنش بسیار خوبی نشان می‌دهد (هم از نظر خوشخوراکی و هم واکنش بدنی) علوفه هیدروپونیک است.

برای شروع کسب و کار پرورش بز، حداقل یک گلۀ 50 رأسی نیاز میباشد تا توجیه اقتصادی داشته باشد. برای همین، با در نظر گرفتن تمام جزئیات، سرمایه‌گذار به فضایی دست‌کم 300 متری احتیاج دارد. زیرا هر رأس بز، حدود 4 متر مساحت اعم از مسقف و غیرمسقف نیاز دارد. از طرفی باید به فکر اسکان کارگران، دفتر مدیریت، راهرو بین بهاربندها و غیره هم بود.

◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح :طرح توجیهی پرورش بز سانن 140 رأسی (97)

◉ تعداد صفحات :22پرورش بز سانن 140 رأسی

◉ حجم فایل:  208 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 39

◉ تهیه شده در سال : 1397

◉ قیمت :  25000 تومان

 

خرید
171 بازدید