طرح توجیهی احداث باغ بادام و انجیر (97)


احداث باغ بادام و انجیر

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

احداث باغ بادام و انجیر

 

◉ طرح توجیهی احداث باغ بادام و انجیر (97)

 بادام نوعی میوه است میباشد، که درخت آن بومی ایران و کشورهای اطراف و آسیای مرکزی است، اما در مناطق زیادی کشت میشود. در اصل بادام جزو مغزهای حقیقی به حساب نمی‌آید، بلکه از انواع شفت هاست که دارای یک پوسته بیرونی و یک پوشش درونی سخت است که دانه (مغز) در درون آن قرار میگیرد. ارتفاع درخت بادام 4 تا 10 متر است و قطر آن نیز میتواند به بیش از 30 سانتی متر برسد. نوع خودروی آن را که هسته‌ های کوچک دارد اَرْژَن می نامند.انجیر خوراکی، انجیر، شال انجیر (نام علمی: Ficus carica) سرده انجیر دارای 600 گونه است که اغلب انواع آن وحشی یا زینتی هستند مانند درخت معروف به درخت کاتوچو (فیکوس الاستیکا) که هم زینتی است و هم صنعتی. فیکوس بنگالنسیس و فیکوس رلیگیوزا انواع زینتی این گیاه هستند که در تزئینات و به عنوان گیاه آپارتمانی مصرف زیاد دارند. برگ درخت انجیر پنجه‌ای و دارای 3 تا 5 لوب است. قسمتی که به اسم میوه انجیر معروف است و مورد تغذیه انسان قرار میگیرد در حقیقت میوه نیست بلکه زائده مجوفی است که گلهای انجیر به تعدادی زیاد در داخل آن قرار گرفته‌اند و مواد قندی در این زایده یا رسپتاکل جمع میشود. گلهای نر و گلهای ماده درخت انجیر از یکدیگر جدا ولی روی یک پایه یعنی در داخل رسپتاکل واقع شده‌اند و به عبارت دیگر درخت انجیر گیاهی است یک پایه.

این طرح جهت احداث باغ بادام تلخ و شیرین و باغ انجیر به مقدار 2 هکتار نوشته شده است. به این صورت که در مقداری از زمین نهال های بادام شیرین کاشته میشود. در مقداری دیگر از زمین نهال های بادام تلخ کاشته میشود و در باقی زمین هم انجیر کاشته میشود.
با توجه به شرایط جوی که در کشور حاضر است و همچنین مشکل کم‌آبی که وجود دارد، متأسفانه در بسیاری از استان‌ها و شهرها کشاورزان با مشکل کم آبی  مواجه‌ هستند. به همین خاطر است که درصورتی‌که شما قصد دارید که باغی را احداث کنید که با توجه به شرایط فعلی کشور و مشکل بی‌ آبی بتوانید به محصول خوبی دست‌یابید، پیشنهاد ما به شما احداث باغ بادام و انجیر به‌صورت دیم میباشد، البته در کار دیم درختان دیگری هم میتوانید بکارید مانند درخت عناب و سنجد.
◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح :طرح توجیهی احداث باغ بادام و انجیر (97)

◉ تعداد صفحات :14احداث باغ بادام و انجیر

◉ حجم فایل:  43 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 39

◉ تهیه شده در سال : 1397

◉ قیمت :  20000 تومان

 

به خاطر درخواست شرکت سازنده این فایل برداشته شد

95 بازدید