طرح توجیهی تولید روغن زیره


تولید روغن زیره

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

تولید روغن زیره

 

◉ طرح توجیهی تولید روغن زیره

زیره یکی از ادویه هایی است که از قدیم مورد استفاده عموم قرار گرفته است. از روغن زیره که از دانه های آن گرفته میشود، در درمان بیماری های مختلفی استفاده میشود. مصرف روغن زیره و عسل در افزایش مقدار شیر مادران شیرده بسیار موثر است. در ضمن این ترکیب از نفخ و کارکرد بد سیستم گوارشی نوزادان پیشگیری میکند. روغن زیره برای هر چیزی که به عملکرد صحیح قلب مربوط میشود، بسیار مفید است. زیره روند ضربان قلب را بهبود میبخشد و ماهیچه های قلب را تقویت میکند. ترکیبی از یک قاشق روغن زیره با آب گرم و مقداری نمک سیاه، مشکلات گوارشی مثل سوء هاضمه، برگشت اسید معده و ترشح زیاد اسید معده را بر طرف میکند. همچنین، روغن زیره گرفتگی های سیستم تنفسی که منجر به عطسه، تنگی نفس و سرفه بی وقفه می شود را بر طرف میکند.
کشت زیره سبز توسط بذر و مستقیماً در زمین اصلی صورت میگیرد. مدتی قبل از کاشت زمین را باید آبیاری کرد. بذرها را می توان پس از مخلوط کردن با ماسه نرم به صورت دست پاش در سطح زمین پاشید در بعضی نقاط زیره سبز را به صورت ردیفی کشت می کنند. برای افزایش قوه رویشی بذرها را باید به مدت 24 تا 36 ساعت در آب خیس نمود. پس از کاشت بلافاصله باید زمین را آبیاری کرد. آبیاری نباید شدید باشد تا بذرها شسته شود و در مرکز کرتها متراکم شود. دومین آبیاری باید 8 تا 10 روز پس ازاولین آبیاری انجام گیرد. رویش بذرها پس از دومین آبیاری آغاز می شود چنانچه منطقه کشت از دمای بالایی برخورد ار باشد باید 5 تا 6 روز پس از دومین آبیاری مجدداً گیاهان را آبیاری نمود.
◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح :طرح توجیهی تولید روغن زیره

◉ تعداد صفحات :42تولید روغن زیره

◉ حجم فایل:  364 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 39

◉ تهیه شده در سال : 

◉ قیمت :  4000 تومان

 

خرید
87 بازدید