طرح توجیهی تولید شیره انگور به روش صنعتی

امتیاز 4.50 ( 2 رای )

در حال بارگذاری
10 مهر 1398
PDF
KB 206
15
۹,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰ تومان
خرید


تولید شیره انگور به روش صنعتی

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

تولید شیره انگور به روش صنعتی

 

◉طرح توجیهی تولید شیره انگور به روش صنعتی

شیره انگور ماده ای شربت مانند و غلیظ  است (با گرانروی بالا) که از آب انگور استحصال شده است. با انجام عملیات تبخیر و تغلیظ بر روی آب انگور شاهد عمل آوری شیره انگور هستیم. در کل ایران نزدیک به 100 نوع انگور کشت میشود. البته این فکر اشتباه است که از هر نوع انگوری شیره میگیرند. درواقع انگورهایی که درشت و خیلی شیرین هستند و در موقع رشد کمتر آب خورده باشند، یعنی درختشان کمتر آبیاری شده باشد، به درد شیره‌ گرفتن می‌خورند. گاش انگور در گیلان، «دیوانگور» در مازندران، «انگور فرنگی» در استان مرکزی، «انگور عسگری» در اردبیل و اطراف تبریز و «انگور فخری و گزنه‌ای» در همدان کمتر به صورت عادی مصرف میشوند و دلیل تولید آن ها، گرفتن شیره از این نوع انگورها میباشد.

بعد از شستن انگورها، آنها را له کرده و آبشان را می‌گیرند، سپس خاک سفید را به آن اضافه میکنند. خاک سفید، خاکی است که با ترکیب بالای املاح معدنی که در عطاری‌ ها فروخته میشود. این نوع خاک در روستاهای اطراف ملایر استان همدان به مقدار زیادی یافت میشود. خاک سفید را معمولا زیر آفتاب یا روی بخاری حرارت داده، سپس به آب انگور اضافه می‌کنند، چون خاک حرارت ندیده باعث گل‌آلودشدن آب انگور میشود ممکن است اگر خاک سفید را به آ‌ن اضافه نکنند، در موقع جوشاندن آب انگور، ترش شود و به اصطلاح نجس شود. آب انگور که به آن خاک سفید اضافه کرده‌اند را یک شب نگه داشته، سپس به وسیله پارچه‌های خاصی، آن را صاف کرده و خاک را از آن جدا میکنند. بعد آب انگور جداشده از خاک را بعد از 2 ساعت می‌جوشانند. شیره را امروزه به 2 روش اصلی تهیه می‌کنند؛ که شیوه سنتی و شیوه صنعتی میباشد.

 

◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح :طرح توجیهی تولید شیره انگور به روش صنعتی

◉ تعداد صفحات :15تولید شیره انگور به روش صنعتی

◉ حجم فایل: 206 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 39

◉ تهیه شده در سال : 

◉ قیمت :  4000 تومان

 

خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.