دانلود طرح توجیهی پرورش گوسفند رومانوف (97)

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

در حال بارگذاری
6 دی 1398
Word
KB 74
تعداد دانلود : 13
۳۳,۰۰۰ تومان ۲۵,۰۰۰ تومان
خرید

 

پرورش گوسفند رومانوف

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

پرورش گوسفند رومانوف

 

◉ طرح توجیهی پرورش گوسفند رومانوف (97)

گوسفند رومانف، یک نوع گوسفند روسی میباشد که اصل ‌نژاد آن متعلق به دره ولگا، در شمال غرب مسکو است. گوسفند رومانف یک ‌نژاد خالص بوده و از تلاقی نژاد‌ها به‌وجود نیامده است.این گوسفندان به آب و هوای سرد و خوراک محلی عادت دارند. رومانف‌ها یکی از نژادهای گوسفندان دم کوتاه شمال اروپا میباشند. بره رومانف خالص در زمان تولد سیاه رنگ با لکه‌ای سفید بر روی پیشانی می‌باشد، ولی با رشد بره پشم سفید رنگ مایل به خاکستری از زیر لایه موی سیاه بیرون می‌زند و گوسفند خاکستری رنگ می‌گردد ولی لکه سفید روی پیشانی را حفظ می‌کند و بسته به زیر نژاد، کم و بیش موی مشکی از سینه تا پشت به صورت حلقه بیرون می‌زند و خطی سیاه همانند تاج گل دور گردن حیوان ظاهر میشود که ظاهری منحصر به فرد، مخصوصاً به قوچ این نژاد می‌بخشد. با این حال گوسفند رومانوف جزو گوسفندان چندقلوزا و گوشتی میباشد ولی گوسفند گوشتی سنگسری مختص تولید گوشت است و میتواند انتخاب خوبی باشد که محصول گوشت آن تقریباً 60% وزن گوسفند پیش از ذبح شدن می باشد.

جایگاه و شرایط نگهداری گوسفند رومانوف به این صورت است که این نژاد را می‌توان در جایگاه بسته (به‌صورت سالن‌ های سرپوشیده) و یا در جایگاه باز (مراتع) پرورش داد. اگر دام‌ها در جایگاه بسته نگهداری شوند باید میزان فضای کافی برای آن‌ها در نظر گرفته شود زیرا تراکم بیش‌ ازحد گله باعث بروز مشکلاتی ازجمله : عدم تهویه مناسب و کاهش مصرف خوراک می‌شود که به دنبال آن کاهش رشد، افت کیفیت لاشه، افزایش تلفات و… را به همراه دارد. میزان فضای موردنیاز برای هر رأس نژاد رومانوف در جایگاه بسته 9/0 و در جایگاه باز و مراتع 1 مترمربع در نظر گرفته می‌شود.

به دلیل اینکه گوسفند با شرایط سخت آب و هوایی سازگار میباشد و می‌تواند در کمترین زمان بهترین بهروری را به شما دهد. حتی زایش چند قلوه بره و قدرت بالای جفتگیری قوچ رومانف در سراسر جهان فروش گوسفند رومانف صورت می‌گیرد. و امروزه در همه جای جهان پرورش گوسفند رومانف صورت میگیرد.
قیمت گوسفند چند ماهه رومانف حدود 3.5 میلیون تومان و البته ارزش گوسفندانی که سه یا چهار سال سن دارند به 8 میلیون تومان هم میرسد.

سود و درآمد یک پرورش‌دهنده‌ی میش رومانوف رابطه مستقیمی با تعداد بره‌های تولیدشده دارد. همان‌طور که میش‌های رومانوف نرخ چند قلوزایی بالایی دارند که اگر بخواهیم به‌طور نسبی بگوییم هرکدام از این میش‌ها در طول دو سال بین 3 و 4 بره میدهند که این بره‌ ها در سنین مختلف باقیمت‌ های متفاوتی به بازار عرضه میشوند و میتواند سالانه سود خوبی را نصیب دامداران کند؛ بنابراین طرح پرورش گوسفند رومانوف برای یک پرورش‌دهنده از جنبه‌ی اقتصادی مناسب و خوبی برخوردار است.

 

◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح :طرح توجیهی پرورش گوسفند رومانوف (97)

◉ تعداد صفحات :16پرورش گوسفند رومانوف

◉ حجم فایل:  74 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 13

◉ تهیه شده در سال : 1397

◉ قیمت :  25000 تومان

 

خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.