دانلود طرح توجیهی احداث و راه اندازی کشتارگاه طیور گوشتی (97)

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

در حال بارگذاری
6 دی 1398
Word
KB 272
تعداد دانلود : 12
۴۵,۰۰۰ تومان ۳۵,۰۰۰ تومان
خرید

 

راه اندازی کشتارگاه طیور گوشتی

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

راه اندازی کشتارگاه طیور گوشتی

 

◉ طرح توجیهی احداث و راه اندازی کشتارگاه طیور گوشتی (97)

اگر به تاریخچه کشتارگاه ها نگاهی بیاندازیم ملاحظه می کنیم که قبل از اینکه کشتارگاه ها به شکل امروزی پدید بیاید و کشتار ها در محل خاصی متمرکز گردند, هر گوشت فروشی در جوار مکان خود دام مورد نیاز خودرا ذبح میکرد و بدون رعایت موازین بهداشتی اقدام به فروش گوشت میکردند که این سلامت اهالی شهر را به خطر میانداخت. در ابتدا دولت ها به کمک شهرداری ها اقدام به ساخت مکان های ذبح دام به صورت بهداشتی نمودند و سپس این امر به بخش های خصوصی سپرده شد. اما پس از مدتی این قضیه احساس شد که کنترل و تصدی دولت بر کشتارگاه ها لازم میباشد. ناگفته نماند که در بعضی کشور ها هنوز کشتارگاه های خصوصی وجود دارد که فعالیت آنها تحت نظر سازمان بازرسی گوشت همان کشور صورت گرفته و کنترل و بازرسی نیز به گونه کشتارگاه های دولتی توسط دامپزشکان و بازرسان ذیصلاح انجام میگیرد.

چون کشتار گاه های تعاونی هر شهر تحت تاثیر ویژگی های فرهنگ بومی اهالی را به نحوی که با موازین بهداشتی مغایرتی نداشته باشد میتوان مورد اعتنا قرار داد. اداره امور کشتارگاه های تعاونی به عهده هیئتی میباشد که شرکت های تعاونی منطقه یا شهر تعیین مینمایند و کلیه درآمد های حاصل طبق مقررات خاص پس از کسر مخارج به حساب شرکت تعاونی منظور می گردد و مبلغی هم با تصویب هیئت مذکور صرف تهیه تجهیزات جدید و بهبود ساختمان کشتارگاه میشود. تولید گوشت مرغ در ایران از 1.3 میلیون تن سال 1384 به بیش از 1.6 میلیون تن رسیده است.

فرايند فرآوري به این صورت میباشد که ابتدا مرغ در سبدهای مخصوص مرغ در پيش سردکن و يا به صورت فله اي که دماي صفر درجه سانتيگراد ميباشد در انبار موقت قرار گرفته و پس از آن با سبدهای حمل مرغ به سالن عمليات مرغ هدايت شده و در اين سالن تمامي عمليات فرآوری صورت ميگيرد و قطعات گوشت مرغ به دو صورت شامل مرغ با استخوان و مرغ بدون استخوان تفکيک شده و در ظروف يکبار مصرف قرار گرفته و روی ظروف يکبار مصرف با سلفون بسته بندي ميشوند، سپس توزين شده و جهت عمليات انجماد وارد پيش سردکن ثانويه ميشود و پس از نگهداري در دماي 10 درجه سانتيگراد آماده عرضه به بازار (عرضه به صورت گرم ) يا نگهداري در تونل انجماد به مدت 4 ساعت و سپس نگهداري در سردخانه (عرضه به صورت سرد) ميباشند. و بقيه موارد که شامل پوست ، دل و جگر ، بال و گردن و اسکلت مرغ ميشود تفکيک شده و در سبدهايی جداگانه به بازار فرستاده مي شوند.

◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح :طرح توجیهی احداث و راه اندازی کشتارگاه طیور گوشتی (97)

◉ تعداد صفحات :25راه اندازی کشتارگاه طیور گوشتی

◉ حجم فایل:  272 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 12

◉ تهیه شده در سال : 1397

◉ قیمت :  35000 تومان

 

خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.