طرح توجیهی کشت و بسته بندی زعفران (98)


در حال بارگذاری
28 مرداد 1398
Word
KB 97
22
۳۸,۰۰۰ تومان ۲۵,۰۰۰ تومان
خرید


کشت و بسته بندی زعفران

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

کشت و بسته بندی زعفران

 

◉ طرح توجیهی کشت و بسته بندی زعفران (98)

میزان گل و محصول دهی زعفران در سطح ، بستگی کامل به حاصلخیزی و استعداد زمین و سن مزرعه دارد . در سال های اول و دوم پس از کاشت پیاز ، مقدار محصول زیاد نیست ولی از سال سوم به بعد با افزایش تعداد پیازها در زیر زمین که ناشی از قابلیت تکثیر پذیری پیاز زعفران است ، میزان گل دهی زعفران افزایش پیدا میکند .در سال های پنجم ، ششم و هفتم میزان محصول و برداشت گل به حداکثر می رسد و از سال هشتم به بعد گل دهی مزارع زعفران کاهش پیدا میکند و پیازها باید از زمین خارج و در زمین دیگری کاشته شود . با توجه به خاصیت تکثیر پذیری پیاز زعفران، مقدار پیازی که بعد از هشت سالگی از یک مزرعه خارج می شود، برای کاشت زعفران جدید در سطحی حدود پنج برابر آن مزرعه کفایت می کند .از هر پیاز زعفران سالانه بین دو تا پنج گل برداشت می شود .بر اساس محاسبات انجام شده از هر 15هزار گل زعفران صد گرم زعفران خالص بدست می آید . به عبارت دیگر بازدهی هر هکتار زمین زعفران حدود شش کیلو گرم زعفران خشک است .

هدف از تدوين اين كار ارائه راهنمايي براي استقرار سيستم آناليز خطرات و نقاط كنترل بحراني از مرحله برداشت تا بسته بندي زعفران بوده است . در اين استاندارد پس از تعريف واژه ها و اصطلاحات، نحوه استقرار سيستم تجزيه و تحليل خطر و كنترل نقاط بحراني شامل تشكيل گروه، توصيف محصول، گروه مصرف كننده، نمودار جريان كار، چگونگي آناليز خطرات، تعيين نقاط كنترل بحراني، پايش و عمليات اصلاحي تشريح گرديده است .

◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح :طرح توجیهی کشت و بسته بندی زعفران (98)

◉ تعداد صفحات :22کشت و بسته بندی زعفران

◉ حجم فایل:  97 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 39

◉ تهیه شده در سال : 1398

◉ قیمت :  25000 تومان

 

خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.