طرح توجیهی گلخانه هیدروپونیک گوجه فرنگی (98)


در حال بارگذاری


گلخانه هیدروپونیک گوجه فرنگی

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

گل رز هلندی

 

◉ طرح توجیهی گلخانه هیدروپونیک گوجه فرنگی (98)

◉ توضیحات طرح توجیهی :

اساس سیستم هیدروپونیک آب است، به همین دلیل این سیستم می‌تواند کاملاً اتوماتیک باشد؛ مزیت اتوماتیک بودن این سیستم هم در این است که اگر باغبان برای مدت زیادی در گلخانه حاضر نبود، گیاه از کمبود آب و مواد غذایی تلف نخواهد شد.

صرفه‌جویی قابل ملاحظه در مصرف آب، بازده بیشتر در تولید سبزیجات و گل‌های خارج از فصل در گلخانه، سهولت پیش‌بینی میزان عملکرد به دلیل کنترل شرایط محیطی، کیفیت بهتر محصولات، کاهش میزان ابتلا به بیماری‌های ارگانیک و انگلی گیاهان، کاهش میزان کار سنگین، کاهش هزینه نیروی انسانی به علت حذف عملیاتی مربوط به خاک، امکان کشت مداوم یک گیاه معین در یک زمین ثابت بدون احتیاج به آیش، سهولت کشت گیاهان، عدم رشد علف هرز و اشغال فضای کمتر از جمله مزیت‌های کشت به روش هیدروپونیک است

این کشت در سه روش انجام می‌شود؛ نوع اول کشت کیسه‌ای است که روی سکو انجام می‌شود و می‌توان همزمان اقدام به کشت دو نوع محصول کرد؛ استفاده از این روش موجب صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود. کشت گلدانی و کشتNFT، دو روش دیگر کشت توت‌فرنگی است که با انجام این کشت 70 درصد در مصرف آب و انرژی صرفه‌جویی خواهد شد

با توجه به این‌که 70 درصد حجم هر میوه آب است، در صورت سمپاشی با شست‌وشوی سطحی آن، آثار سموم از بین نمی‌رود و فقط سمومی که روی پوست میوه است، برداشت می‌شود؛ وارد شدن سموم به بافت داخلی میوه نیز موجب بیماری برای مصرف‌کنندگان خواهد شد. اما در کشت هیدروپونیک به دلیل ضدعفونی کردن بستر قبل از کشت و عدم استفاده از سموم، محصولی سالم و ارگانیک تولید می‌شود.

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح : طرح توجیهی گلخانه هیدروپونیک گوجه فرنگی (98)

◉ تعداد صفحات : 34

◉ حجم فایل:   71.2 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 38

◉ تهیه شده در سال : 1398

◉ قیمت :  20000 تومان

 

به خاطر درخواست شرکت سازنده این فایل برداشته شد

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.