طرح توجیهی تأسیس مدرسه غیرانتفاعی (97)


تأسیس مدرسه غیرانتفاعی

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

تأسیس مدرسه غیرانتفاعی

 

◉ طرح توجیهی تأسیس مدرسه غیرانتفاعی (97)

مدرسه یا مکتب مکان آموزشی میباشد که برای آموزش دانش آموزان تحت رهبری معلمان طراحی شده‌ است. در زبان امروزی به مکان‌های آموزشی پائین‌تر از سطح آموزش عالی که، آموزش عمومی در آن‌ها صورت میگیرد، گفته میشود. بیشتر کشورها سیستم آموزشی ویژه‌ای را دارند، که بنابراین سیستم شرکت در مدارس اجباری میباشد. نام مدارس در کشورهای مختلف متفاوت است که عموماً شامل مدارس ابتدایی برای کودکان و راهنمایی برای نوجوانانی که تحصیلات ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند، میشود. مدارس غیرانتفاعی مدارسی هستند که از طریق مشارکت مردم، مطابق اهداف و ضوابط و برنامه‌ها و دستورالعمل های عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش تحت نظارت آن وزارتخانه تأسیس و اداره میشود. منظور از غیرانتفاعی بودن آن است که درآمد حاصله صرفاً صرف هزینه‌ های جاری و توسعه آتی مدارس گردد.

احداث و تجهیز مدرسه نیازمند سرمایه زیادی میباشد. بر اساس قانون بانک‌ های کشور موظف هستند طبق قانون عملیات بانکی بدون ربا با معرفی وزارت آموزش‌ و پرورش از سی‌ و پنج‌ درصد (35%) تا پنجاه ‌درصد (50%) از نیاز مالی مؤسسان مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی را که از کارکنان دولت و دارای سابقه آموزشی است، جهت تهیه و یا توسعه فضای آموزشی و پرورشی و تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز به صورت وام قرض الحسنه و برای سایر اشخاص از دیگر منابع اعتبارات بانکی تأمین کنند. این موضوع به خودی خود بخشی از سرمایه مورد نیاز اولیه را تامین میکند. اما برای راه‌اندازی یک مدرسه یک ملک مناسب با مساحت نسبتا بالا نیاز است. یک مدرسه در کمترین حالت نیاز به شش کلاس دارد. کمترین میزان برای تجهیز یک مدرسه حدود 150 تا 200 میلیون تومان میباشد. البته این رقم در مناطق مختلف ممکن است به یک میلیارد تومان هم برسد.

◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح :طرح توجیهی تأسیس مدرسه غیرانتفاعی (97)

◉ تعداد صفحات :16تأسیس مدرسه غیرانتفاعی

◉ حجم فایل:  40 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 39

◉ تهیه شده در سال : 1397

◉ قیمت :  20000 تومان

 

خرید
16 بازدید