طرح توجیهی تولید پفک نمکی


تولید پفک نمکی

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

تولید پفک نمکی

 

◉ طرح توجیهی تولید پفک نمکی

با توجه به افزايش جمعيت و روند رو به رشد استفاده كودكان از مواد غذايی كمكی از قبيل فراورده های حجيم شده غلات مانند پفك نمكی و غيره به علت قيمت نازل آن در مقايسه با قيمت نسبتا بالای ساير تنقلات و بازار فروش نسبتا بالای محصول، احداث واحد توليد پفك نمكی با عنايت به داخلی بودن كليه ماشين آلات خط توليد و عدم نياز ارزی، علاوه بر اينكه خود كفايی كشور را تضمين ميكند زمينه مناسبی را جهت كسب بازارهای خارجی و صدور محصول به كشورهای همسايه در راستای صادرات غير نفتی فراهم مينمايد. ضمن اينكه با اجرای اين طرح، ميتوان بستر مناسبی را برای اشتغال نيروهای ماهر و نيمه ماهر فراهم آورد كه با توجه به ماهيت صنايع غذايی بانوان ميتوانند سهم بسزايی در آن داشته باشند.

مراحل توليد پفك نمكی با ورود پودر ذرت از قبل آماده شده به ميكسر و رساندن رطوبت آن به 12% آغاز ميشود. سپس پودر وارد اكسترودر شده و در آن به شكل لوله هايی توخالی در آمده و در انتهای سيلندر آن تيغه ای اين لوله ها را به ابعاد دلخواه قطع ميكند. در قسمت مخزن آماده سازی لعاب يا دراژه روغن پودر پنير، رنگ های مجاز خوراكی و نمك با درصدهای لازم مخلوط شده و لعاب حاصل وارد 2 عدد تانك ذخيره لعاب ميشود. پفك های خارج شده از اكسترودر پس از خشك شدن اوليه توسط دوش هايی به اين لعاب آغشته ميگردند و سپس مجددا به مدت پانزده دقيقه حرارت داده ميشوند تا رطوبت نهايی به 8% برسد. نهايتا پفك توليدی توسط نوار نقاله به قسمت بسته بندی انتقال يافته و در بسته های 20 تا 25 گرمی بسته بندی و كارتن گذاری شده و به انبار منتقل ميشوند.

◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح :طرح توجیهی تولید پفک نمکی

◉ تعداد صفحات :9تولید پفک نمکی

◉ حجم فایل: 131 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 39

◉ تهیه شده در سال : 1382

◉ قیمت :  4000 تومان

 

خرید
197 بازدید