طرح توجیهی تولید روغن مایع سویا


تولید روغن مایع سویا

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

تولید روغن مایع سویا

 

◉ طرح توجیهی تولید روغن مایع سویا

صنایع غذایی انواع گوناگونی محصول از روغن سویا به دست می آورند، از قبیل کره گیاهی، مایونز، سی سالاد. روغن سویا میتواند در تمام دستور پخت هایی که به روغن گیاهی نیاز است استفاده شود. طعم و بوی ملایم آن اجازه میدهد که مزه اصلی غذا باقی مانده و یکی از روغن هایی میباشد که به طور گسترده در آماده سازی و فرآوری غذا استفاده میشود. این روغن به دلیل اینکه نقطه ی تبخیر بالایی دارد برای پخت و پز مورد استفاده قرار میگیرد. روغن سویا مقاومت کمتری نسبت به روغن آفتابگردان در فرآیند سرخ کردن عمیق دارد و از این رو برای فرآیند سرخ کردن عمیق توصیه نمیشود. همچنین افزایش رنگ قرمز از این روغن نمایانگر افزایش فساد روغن میباشد. دانه سویا حاوی 18 درصد روغن بوده که مصارف اصلی در شکل روغن مایع برای آشپزی، سالاد، مارگارین و روغن جامد میباشد. مقدار کمی نیز در تهیه بعضی از رنگ ها، روغن جلا و رزین مصرف میشود.

نگرانی ها درباره اثرات نامطلوب اسیدهای چرب ترانس که باعث افزایش مقدار LDL و کاهش مقدار HDL میشوند، منجر به درخواست ایالات متحده برای درج مقدار اسید چرب ترانس برروی برچسب مواد غذایی شده است. از آنجایی که بیشتر اسیدهای چرب ترانس در طی هیدروژناسیون جزئی اسیدهای چرب چند غیر اشباع تشکیل میشوند، تلاش هایی در جهت به کارگیری تکنولوژی های دیگر از جمله استریفیکاسیون داخلی صورت گرفته است تا بدون اینکه مقدار اسیدهای چرب اشباع افزایش پیدا کند، میزان هیدروژناسیون محدودتر شده و یا از آن اجتناب شود. مشکل اسیدهای چرب ترانس که در طی هیدروژناسیون جزئی روغن سویا تولید میشوند، در ایالات متحده آمریکا نسبت به اروپا جدی تر است.

◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح :طرح توجیهی تولید روغن مایع سویا

◉ تعداد صفحات :47تولید روغن مایع سویا

◉ حجم فایل: 113 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 39

◉ تهیه شده در سال : 

◉ قیمت :  4000 تومان

 

خرید
179 بازدید