طرح توجیهی گلخانه هیدروپونیک توت فرنگی (98)


گلخانه هیدروپونیک توت فرنگی

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

گل رز هلندی

 

◉ طرح توجیهی گلخانه هیدروپونیک توت فرنگی (98)

◉ توضیحات طرح توجیهی :

توت فرنگی با نام علمی FRAGARIA VESCA، گیاهی است از خانواده گل سرخ (ROSACACEAE) که در دو نوع ساقه راست و خوابیده یافت می‌شود. گل‌های آن منظم و سفید رنگ می‌باشندتوت فرنگی، میوه‌ای شبیه توت است، ولی کمی درشت تر، رنگش قرمز و طعم آن ترش و مطبوع است. این میوه به صورت خودرو در بعضی نواحی شمالی ایران رشد یافته و طی سالیان اخیر به دلیل خوش طعمی و بازار فراوان آن، میوه اش را به طور مصنوعی پرورش می‌دهند.

از گذشته تمام قسمت‌های این گیاه مصرف دارویی داشته است. قسمت‌هایی که از بوته توت فرنگی مورد استفاده قرار می‌گیرند، عبارت از میوه، برگ و ریشه می‌باشد این بیماران اگر به مقدار کافی هر روز توت فرنگی مصرف کنند، علاوه بر جذب املاح معدنی مقدار لازم ویتامین ث را نیز مصرف خواهند کرد و این ویتامین در این میوه به مقدار کافی وجود دارد. اگر سیلیس در بدن کم باشد، شخص مبتلا به سرطان و تصلب شرایین میگردد.به همین جهت برای جلوگیری از این دو مرض باید در فصل توت فرنگی به مقدار کافی ان را خورد تا رفع کمبود این ماده حیاتی را از بدن کرده شخص مبتلا به امراض مهلک نشود.
املاح معدنی این میوه، خاصیت مسهلی به آن بخشیده زیرا این املاح عضلات و روده ها را به انبساط و انقباض وادار می کند و به همین جهت هم ان را برای کسانی که به یبوست مبتلا هستند تجویز می کنند.

قبل از کاشت، بوته ها را باید در سایه نگهداری کرد و نیم ساعت قبل از آن گیاهان را در یک ظرف پر از آب قرار داد و شعی شود که در طول عملیات کاشت ریشه ها خشک نشود. هنگام کاشت، گیاهان را در عمق مناسب خاک قرار دهید و ریشه ها را از محل طوقه (در نقاطی که جوانه مرکزی شروع به رشد میکنند) به دقت به وسیله خک بپوشانید

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح : طرح توجیهی گلخانه هیدروپونیک توت فرنگی (98)

گلخانه هیدروپونیک توت فرنگی

◉ تعداد صفحات : 27

◉ حجم فایل:  99 مگابایت

◉ تعداد دانلود : 38

◉ تهیه شده در سال : 1398

◉ قیمت :  20000 تومان

 

به خاطر درخواست شرکت سازنده این فایل برداشته شد

229 بازدید