طرح توجیهی تولید پوشاک ضد آب

امتیاز 4.00 ( 1 رای )

 

طرح توجیهی تولید پوشاک ضد آب

 

◉ طرح توجیهی چیست ؟ گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار ، فنی و مالی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد ، گزارش طرح توجیهی ، نام دارد.

طرح توجیهی تولید پوشاک ضد آب

 

◉طرح توجیهی تولید پوشاک ضد آب

لباس‌ ضد آب محافظت کننده در برابر حوادث غیرمترقبه نظیر سیل و آتش‌سوزی می باشد. شیمی‌دانان چینی با ایجاد خاصیت خود ترمیمی و پوشش دهی سه‌گانه، منسوجات پنبه‌ ای ضد آب و مقاوم در برابر آتش تولید کرده‌‌اند. به گفته‌ ی جونکی سان از دانشگاه جیلین چین، پوشش‌ های کند سوز یا به‌اصطلاح ضد آتشی که اغلب روی لباس‌ خواب کودکان و پارچه‌ های اسباب منزل یافت می‌ شوند براثر شست‌ و شو از بین می‌ روند. او با افزودن یک پوشش ضدآب، طول عمر مواد کند سوز کننده‌‌ ی منسوجات که اغلب در آب انحلال‌ پذیرند را افزایش داد. ایده‌ی ‌تولید لباس‌ ضد آب و آتش پایدار، یک سطح فوق آب‌ گریز خودترمیم شونده از اینجا به وجود آمد. سطوح ابر آب‌ گریز مانند پر اردک و برگ نیلوفر آبی، به دلیل وجود زبری سطح در مقیاس نانو و میکرو، آب را دفع می‌ کنند. به‌علاوه، تلفیق ساختار ویژه سطحی با مولکول‌ هایی با انرژی سطحی پایین امکان بهبود خاصیت ابر آب‌ گریزی را فراهم می‌ کند.

بر این اساس گروه sun با استفاده از یک پوسته‌ ی زبر متشکل از مولکول‌ های به شکل قفس (fluorinated-decyl polyhedral oligomeric silsesquioxane) بر روی یک زیرلایه متخلخل، سطح فوق آب‌ گریزی ایجاد کرده اند. مولکول دافع آب F-POSS متشکل از زنجیر های بلند آلکیل فلوئورینه شده است و بخش قفس مانند مولکول، همچون یک شی نوک‌تیز قطرات آب را دور می‌ کند. قابلیت خود ترمیم شوندگی پوشش ناشی از مولکول‌ های اضافی F-POSS تعبیه‌ شده در زیر لایه است. زمانی که شکاف یا خراشی در سطح زبر ایجاد شود، مولکول‌ های F-POSS زیرین آن شکاف را پرکرده و خاصیت فوق آب‌ گریزی را مجدداً به سطح پوشش باز می‌ گردانند.

 

◉ توضیحات طرح توجیهی :

موضوع طرح
ظرفیت طرح
محل اجرای طرح
سرمایه گذاری کل
سهم آورده متقاضی
سهم تسهیلات
اشتغال زایی
دوره بازگشت سرمایه

 

◉ موضوع طرح :طرح توجیهی تولید پوشاک ضد آب

◉ تعداد صفحات :43طرح توجیهی تولید پوشاک ضد آب

◉ حجم فایل: 558 کیلوبایت

◉ تعداد دانلود : 39

◉ تهیه شده در سال : 1388

◉ قیمت :  4000 تومان

 

خرید
81 بازدید